• Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach wpisz swój adres e-mail.

English
Squash

“Inter City Squash Challege 2008

 

Zawodnicy z Tychów zwycięzcami międzynarodowego turnieju squasha "Intern City Squash Challege 2008", który w długi weekend odbył się w klubie "U Przewoźnika"! Szóstka tyszan w turnieju drużynowym okazała się lepsza od zawodników nie tylko z Poznania i Warszawy, ale nawet z Londynu czy Malty. Turniej indywidualny podzielony był na dwie grupy graczy zaawansowanych "Grupa A" oraz graczy klubowych "Grupa B". Zwycięscą w Grupie A został zawodnik Malty Nigel Dunkerley a w grupie B Sebastian Lalka.
 
Przez trzy dni Tychy miały okazję gościć trzydziestu dwóch graczy squasha, którzy zjechali do naszego miasta na Inter-City Squash Challenge Tychy 2008. W czwartek odbył się turniej indywidualny i na sam początek imprezy nie zabrakło wielu emocji.
 
Ostatecznie w obecności wielu fanów squasha stłoczonych przy korcie górą był Niger Dunkerley z Marsa Sports Club na Malcie, który pokonał Paula Millera z klubu HAC w Londynie. Trzecie miejsce zajął tyszanin Szymon Wolek a na dalszych pozycjach uplasowali się Rafał Przewoźnik oraz Piotr Wysocki. Co ciekawe, piąte miejsce wśród samych mężczyzn zajęła Dominika Witkowska z klubu  Squash City w Warszawa. Tu warto nadmienić, iż Dominika Witkowska to od czterech lat niepokonana mistrzyni Polski oraz pierwsza Polka w historii, która jest ujęta we światowym rankingu profesjonalnie grających w squasha pań WISPA.
 
Największe emocje na zawodników i kibiców czekały jednak w sobotę, kiedy to na tyskich kortach toczył się turniej drużynowy. Formuła punktacji turnieju drużynowego dla najbardziej zaciętych i pracowitych drużyn gdyż liczyły się punkty zbierane przez wszystkich zawodników drużyn.
 
Tym razem kluby z Malty i Londynu nie miały nic do powiedzenia, bo pierwsze trzy miejsce rozdzielili między sobą zawodnicy z Polski. I tak najlepsi okazali się gospodarze turnieju, czyli zespół "U Przewoźnika", który zostawił w pokonanym polu Arenę Poznań i Squash Club Warszawa. Tyszanie grali w składzie: Rafał Przewoźnik, Szymon Wolek, Piotr Wysocki, Marcin Janik, Seweryn Słanek oraz Piotr Rys.
Tyski klub za zwycięstwo otrzymał okazały złoty puchar, który będą musieli jednak bronić podczas kolejnej edycji Inter-City Squash Challenge, który odbędzie się w Marsa Sports Club  na Malcie.

MICHAL RUS/DAREK KORCZYŃSKI